Прилагођена претрага

Najveca ponuda automobila


Savet bezbednosti sutra o Kosovu

24.07.2008 | Autor Beta - Vesti dana | Tema: Svet | · Citano: 65 · Danas: 2

UJEDINJENE NACIJE, 24. jula 2008. (Beta) - Savet bezbednosti sutra razmatra situaciju na Kosovu, a na toj sednici učestvuje i ministar spoljnih poslova Srbije Vuk Jeremić.

Sednica Saveta bezbednosti UN koja će biti otvorena za javnost, počeće u 16 časova po srednjeevropskom vremenu.

Osim Jeremića, na sednici će učestvovati i novi šef UNMIK-a Lamberto Zanijer, a očekuje se da u delegaciji bude i kosovski ministar spoljnih poslova Skender Hiseni.

Na sednici će biti razmotren redovan tromesečni izveštaj generalnog sekretara UN Ban Ki Muna koji je odlučio da nastavi proces preoblikovanja UNMIK-a pošto ta misija, kako je ocenio, ne može da obavlja svoje dužnosti i mora da se prilagodi "novoj realnosti" na terenu.

Jeremić je prošlog petka preneo Ban Ki Munu najoštriji prigovor Srbije zbog početka preoblikovanja Misije UN bez saglasnosti Beograda.


Izvor: Beta - Vesti dana

Share/Save/Bookmark


Slične teme na Bilbord online:


Ostavite komentar

Bilbord Online i Bilbord mali oglasi

Bilbord online prikupljava najnovije vesti raznih medija i izvora. Bilbord mali oglasi nudi mogućnost da besplatno postavite Vaše oglase. Bilbord hostuje kod YuWeb Hosting Srbija, dizajn i administracija vrši Webagencija Top-Promote u Bečeju.