Прилагођена претрага

Najveca ponuda automobila


Ratni veterani nisu odlučili da li prihvataju predlog vlade

18.08.2008 | Autor Beta - Vesti dana | Tema: Svet | · Citano: 228 · Danas: 2

KRUŠEVAC, 18. avgusta 2008. (Beta) - Ratni veterani iz nekadašnje Treće armijske oblasti još nisu odlučili da li će prihvatiti predlog Vlade Srbije da razlika u ratnim dnevnicama bude isplaćena samo onima koji su za vreme rata 1999. godine bili na Kosovu i Metohiji.

Član štrajkačkog odbora Velimir Milošević rekao je agenciji Beta da bi takva odluka Vlade Srbije iz isplate ratnih dnevnica isključila bar jednu trećinu ratnih veterana koji su ratni raspored imali na teritoriji Srbije.

U zahtevu jedinstvenog štrajkačkog odbora Treće armijske oblasti, kako navodi Milošević, za tu grupu rezervista tražena je isplata bar polovine dnevnice što bi iznosilo u proseku po 120.000 dinara.


Izvor: Beta - Vesti dana

Share/Save/Bookmark

Tags:

Slične teme na Bilbord online:


2 komentara
Ostavite Vaš komentar »

  1. Ukoliko se ne isplati svim borcima Trece arrmijske oblasti, bez obzira gde su bili locirani, jer kada smo se
    odazivali Mobilizacijskom pozivu u kome pisalo * OTADZBINA TE ZOVE *, nismo znali gde cmo otici.
    Odazvali smo se OTADZBINI, a sada Nas Otadzbina odbacuje, tj. ne zeli da nas ravno pravno tretira sa ostalima.
    U najmanju ruku nkorekno. No ukoliko sada ne dobijemo isplatu razliku ratnih dnevnica, to ne znaci da nemamo pravo na nadoknadu.
    Primer *Cetnika* kao i *Partizana* pokazuje da su i posle toliko godina priznati kao ravno pravni borci.
    Nase pravo ne zastareva, i ne treba dozvoliti da NAS dele. Svima isto kao u toplickom i juznom deu RS.
    Pozeleo bih Onima koji o ovome odlucuju, detaljnu analizu mogucih posledica.
    Pozdrav.
    Borac iz Nisa.

  2. obrisite moj e/mail

Ostavite komentar

Bilbord Online i Bilbord mali oglasi

Bilbord online prikupljava najnovije vesti raznih medija i izvora. Bilbord mali oglasi nudi mogućnost da besplatno postavite Vaše oglase. Bilbord hostuje kod YuWeb Hosting Srbija, dizajn i administracija vrši Webagencija Top-Promote u Bečeju.